Цікава фізика — погляд експерта: лабораторне обладнання «Phywe»

 

«Не знаєш закону Ома — сиди вдома!» — говорить народна фізична мудрість. Одначе зрозуміти природу електричних явищ учням буває складно — з ряду об’єктивних причин.

  1. По-перше, через неточну термінологію, яка збиває з пантелику. Адже сила струму — це насправді ніяка не сила, а струм у провідниках утворюється зовсім не рухом позитивно заряджених йонів, як прийнято вважати.
  2. По-друге, за умовними схемами учням не завжди легко «побачити» реальні елементи електричного кола. Тому часто вони так і малюють: електричне коло у вигляді кола, лампочку, як лампочку, спіральку замість видовженого прямокутника на позначення резистора тощо.

Вчителеві, звісно, ніяк не уникнути неточності історично усталених термінів. А от зробити роботу з електричними колами максимально зрозумілою — цілком під силу. І допомогти в цьому має сучасне навчальне обладнання, розробники якого дбають про те, щоб користування ним було максимально інтуїтивним.

Тож в цій замітці детальніше зупинимося на методичних аспектах використання лабораторного обладнання на прикладі набору з електрики від багаторічного лідера в цій галузі — німецької фірми «Phywe». Зовсім недавно цей бренд офіційно з’явився і на українському ринку завдяки компанії B-Pro — відомому вітчизняному постачальнику та виробнику навчального обладнання.

Дизайн лабораторного обладнання Phywe

Для навчального лабораторного обладнання дизайн — зазвичай річ другорядна. Але знайомство з наборами від «Phywe» варто починати саме з нього, адже тут дизайн = функціональність, надійність та методична продуманість. Кожен елемент цього набору існує не сам по собі, він є інтегрованою частиною цілісної навчальної розробки, основна мета якої — максимально широке та ефективне використання. Продуманість функціональних та естетичних рішень обладнання не залишить байдужим навіть найнеліричнішого фізика. Це розумієш, щойно лише береш до рук коробку з обладнанням: все щільно та якісно упаковано так, щоб не марнувався жоден кубічний сантиметр пакування. Прилади в коробці розміщено двома шарами — один над одним, — і для кожного з них передбачено свій унікальний виріз в піноподібному ущільнювачі, завдяки чому після експериментальної роботи вчитель одразу бачитиме, чи не бракує в наборі якогось елемента.

Конструктивність набору для фізики 

Набір спроєктовано як блоки конструктора. Задля безпеки учнів робочі елементи розміщено у прозорих пластикових корпусах, що не перешкоджають візуальному ознайомленню зі складовими частинами електричного кола. Збоку кожен з блоків має замки, а на верхній непрозорій грані — умовне позначення. З’єднання елементів відбувається без жодних клем, затискачів, додаткових дротів і тому подібного: вставив — і все! Контакти для надійного захисту від корозії виконано із золота (учням краще про це не говорити). Тож електричні кола будь-яких конфігурацій, наче пазл, складаються в руках ніби самі собою. Учні відразу бачать схему, що склали. І навіть якщо захочуть замкнути якесь коло неправильно — зробити це буде непросто.

Багатофункціональність навчального обладнання Phywe 

До складу набору входить понад п’ятдесят елементів.

На особливу увагу серед них заслуговує модель людини, за допомогою якої можна проводити демонстрації з уражання «людини» струмом, експериментально визначати його безпечні та несумісні із життям параметри.

Загалом для роботи з набором виробником розроблено методичні рекомендації щодо проведення близько тридцяти дослідів та демонстрацій — цього більш ніж достатньо для виконання всіх програмних вимог навіть з поглибленого вивчення фізики. Крім того, за допомогою зручних додаткових роз’ємів та з’єднувальних дротів можливості набору можна значно розширювати будь-яким іншим обладнанням.

Ну як тут нарешті не вивчити закон Ома. І Джоуля-Ленца, й Ампера, і Фарадея… Та хоч би й самі рівняння Макселла!

Де придбати такий набір обладнання для уроків фізики? 

Якщо вас зацікавили ці практичні набори для фізики від «Phywe» для вивчення основ електрики й електроніки — шукайте його у відповідному розділі інтернет-магазину B-Pro та замовляйте безкоштовну доставку по Україні. Тут ви маєте унікальну можливість придбати якісне обладнання від всесвітньовідомого бренду в офіційного представника — та ще й за вигідною ціною! А якщо необхідна консультація — звертайтеся до відділу методичної підтримки, ми з задоволенням надамо відповіді на ваші запитання.

Схожі статті

Поради від вчителів та методистів практиків

Як використовувати цифровий бездротовий датчик температури? Ідеї для дослідів і STEM-проєктів...

Поради від вчителів та методистів практиків

Як підготувати учнів до ЗНО з математики 2021? Скористайтеся корисними порадами від вчителя-практика...

Поради від вчителів та методистів практиків

7 освітніх тенденцій 2021: зміна ролі вчителя, STEAM-підхід і нові технології в навчанні