Кабінети хімії та фізики в сучасній українській школі

Як має виглядати сучасний кабінет хімії? 

Хімія — ключ до розуміння Всесвіту. Вона пояснює властивості та склад речовин, молекулярні зв’язки. Вважається, що хімія забезпечує зв’язок фізики з біологією та географією, об’єднуючи всі науки природничо-математичного циклу в єдине ціле.

Навіщо вивчати хімію в школі 

Знання з хімії потрібні не лише майбутнім медикам. Сучасний хімік — це більше, ніж людина в білому халаті, що постійно змішує якісь рідини в лабораторних умовах. А шкільний курс хімії — потужна основа для побудови кар’єри в галузі освіти, високих технологій та інновацій, інженерії, архітектури тощо. 

Дослідження в цій галузі допомагають покращити якість життя людства, розв’язати його головні проблеми: продовольчу, енергетичну й екологічну. Саме хімічна промисловість забезпечує нас ліками, пластмасами, будівельними матеріалами, синтетичними тканинами, фарбами, пальним і відіграє велику роль у розвитку сільського господарства, вдосконалюючи мінеральні добрива та засоби захисту рослин. 

Значення хімії для філософії НУШ  

Зацікавити школярів наукою — завдання не лише НУШ, а й сучасного суспільства в цілому. Це актуальна тенденція не лише в Україні, а й у всьому світі. 

Найголовніше завдання педагога — не змусити учня зазубрити непотрібну теорію з підручника. Він повинен мотивувати дитину до навчання, викликати в неї інтерес до хімії та інших наук природничо-математичного циклу, показати практичне значення шкільного предмета в повсякденному житті.

Для того, щоб усе вищеперераховане стало можливим, потрібно сучасне матеріально-технічне обладнання для кабінетів хімії

Оснащення кабінетів хімії в школі 

Застаріле обладнання кабінету хімії не здатне зацікавити жодного сучасного школяра. Користь від оновлення шкільного обладнання очевидна:

 • Рівень зацікавленості до навчання у школярів зростає, а разом з ним — покращується й успішність.
 • Вчитель отримує всі необхідні демонстраційні матеріали для проведення експериментів і підкріплення кожної вивченої теми.
 • Учні отримують практичні знання по проведенню хімічних дослідів, виконанню практичних робіт, використанню лабораторного обладнання — це підвищить їх конкурентоспроможність при подальшому вступі до профільних вишів. 
 • У школі з’явиться можливість організувати гуртки з поглибленого вивчення хімії, проводити тематичні конкурси, працювати над науковими роботами й дослідженнями в цій галузі. 

Яким має бути обладнання кабінету хімії

Вирішили, що ваш кабінет хімії потребує термінового оновлення? Це лише початок тривалого процесу. Потрібно визначитися, що саме потрібно докупити, скласти детальний список нового обладнання (з урахуванням сучасних технологічних можливостей, вимог STEM-освіти тощо). А потім — ще й обрати постачальника якісних товарів, що мають відповідні ліцензії та придатні до використання в школах.

Підбір обладнання для лабораторних і практичних робіт подекуди викликає труднощі навіть у досвідчених педагогів. Адже порахувати, скільки моделей молекул потрібно буде закупити для розгляду теми, — досить просто. А от скільки за рік знадобиться скляних пробірок у лабораторію? Мірних склянок? Який об’єм кожного реактиву потрібен, і краще їх купувати набором чи окремо? 

2 способи швидко обладнати кабінет хімії 

Вам також здається, що поштучна закупівля навчальних засобів у школу — надто довго й надто дорого? Спеціалісти B-Pro пропонують декілька варіантів комплексного оснащення шкільних приміщень. 

Готові набори для кабінету хімії — простий і зручний варіант. Комплекти розроблені за участі практикуючих методистів і вчителів. А вони точно знають, скільки обладнання і в якій кількості потрібно для опанування шкільного курсу хімії. 

Ми пропонуємо декілька варіантів готових наборів: від мінімального, що покриє базові потреби, до розширеного комплекту для поглибленого вивчення шкільного курсу хімії. 

Але найкраще рішення від B-Pro, — це оформлення кабінету під ключ. Так ви будете абсолютно впевнені, що вчитель має усі необхідні засоби: 

 • обладнання загального призначення: 

- навчальні розбірні моделі, різноманітні колекції, хімічні реактиви, посуд і обладнання, що знадобиться для лабораторних і практичних робіт та ін.; 

 • меблі: 

- стільниці зі стійким покриттям, демонстраційні й витяжні шафи, полички для зберігання обладнання й реактивів, в ідеалі — навіть мийки; 

 • стенди:

- портрети видатних фізиків, таблиця Менделєєва, інформація з техніки безпеки тощо;  

 • мультимедійна техніка: 

- комп’ютери, інтерактивні дисплеї, сучасні навчальні програми з можливістю використання доповненої реальності; 

 • цифрові вимірювальні комплекси Vernier і повний набір датчиків, які дозволяють робити високоточні заміри поза межами шкільних кабінетів.

Окрім того, при оформленні кабінету під ключ ми врахуємо всі вимоги техніки безпеки: спеціальні парти, правильне покриття стільниць, робочих поверхонь і підлоги, дотримання правильної відстані між учнівськими робочими місцями.

Досліджуємо закони природи на уроці фізики  

Фізика — надзвичайно важлива й актуальна наука в сучасному світі. 

Цікаво, що раніше фізику вивчали у нероздільній зв’язці з філософією — обидві ці науки досліджують світ, його будову та закони. Та з розвитком науково-технічного прогресу фізика виокремилася в самостійну галузь.

Проблематика вивчення фізики в школі 

З чим вимушені взаємодіяти педагоги, щоб привести учня до бажаного результату? Щоб зрозуміти це, ми опитали практикуючих вчителів. Адже хто, як не вони, краще розуміють: в чому полягає складність вивчення фізики в сучасних українських школах? 

Фізика в школі: актуальні проблеми викладачів 

За результатами досліджень і проведених опитувань, спеціалісти B-Pro виявили чимало проблем, що стосуються як викладання фізики зокрема, так і освітньої галузі в цілому.

Серед найбільш поширених:

 • Слабка мотивація учнів, а іноді — й цілковита її відсутність. І якщо до вивчення простіших предметів дітей трохи легше заохотити, то такі складні науки як фізика їх не цікавлять взагалі.
 • Інформаційний зміст програми не відповідає потребам учнів: їм потрібен більш інформативний, сучасний матеріал.
 • Недостатня кількість (а то й відсутність) практичних робіт. А це важлива складова мотивації, особливо для учнів старших класів. Їм необхідно розуміння практичного застосування фізики, у подальшій професійній діяльності. 

Практичне значення фізики 

Що ж насправді вивчає фізика на практиці і як застосувати ці знання в повсякденному житті? 

 1. Фізика — наука, вивчення якої найбільше розширило межі людського пізнання про закони Всесвіту.
 2. Фізика — теоретичний фундамент і основа технічного прогресу та технологічних винаходів.
 3. За допомогою досліджень із фізики людина навчилась опановувати різні джерела енергії та контролювати природні явища.

Іншими словами, комп’ютери, мобільні телефони, автомобілі, апарати УЗД і навіть музичні інструменти — все це ми використовуємо лише завдяки відкриттям і дослідженням у галузі фізики.

І не забуваймо: саме вивчення фізики надало людство неймовірну можливість — здійснювати космічні польоти. 

Як побудувати план уроку: поради й рекомендації 

Вчителі й методисти кажуть: правильна побудова плану уроків — уже половина справи. Передусім, визначаємося з темами уроків. 

Тема кожного наступного уроку повинна базуватися на раніше пройдених темах, життєвому досвіді учнів. Але, водночас, вона повинна викликати й певні складнощі та запитання, що потребують вирішення. Саме таке поєднання вже знайомої та принципово нової інформації найкраще допоможе засвоїти нову тему.  

Парадоксальність фізичних явищ, краса теорій, можливість прогнозування здатні викликати цікавість школярів. Але без практичних дослідів цей інтерес швидко згасає.

Тож основа для успішного викладання фізики в школі — достатня кількість практичних дослідів. А їх проведення неможливе без сучасного обладнання. 

Сучасне обладнання для кабінету фізики — обираємо найкраще 

Компанія B-Pro пропонує вам сучасне обладнання для кабінету фізики по таким категоріям:

 1. Електрика та магнетизм
 2. Молекулярна фізика й термодинаміка
 3. Оптика та квантова фізика
 4. Астрономія
 5. Механіка

Окрім того, ми підготували обладнання для шкільного кабінету фізики, в тому числі й усі необхідні меблі та стенди. 

Звертайтеся за детальною інформацією до відділу продажів B-Pro — ми завжди знайдемо для вас оптимальне рішення! 

 

Схожі статті

Комплексне обладнання шкільних кабінетів: сучасне обладнання, інноваційні технології в навчанні, допомога в проведенні тендерів

Нові можливості для навчання мовами нацменшин і вивчення іноземних мов у НУШ — uTalk!...

Комплексне обладнання шкільних кабінетів: сучасне обладнання, інноваційні технології в навчанні, допомога в проведенні тендерів

Як обрати практичну та функціональну комп'ютерну техніку для шкільних кабінетів? Читайте у статті...

Комплексне обладнання шкільних кабінетів: сучасне обладнання, інноваційні технології в навчанні, допомога в проведенні тендерів

Як створити навчальний простір в сучасній школі: нові стандарти меблів для кабінету НУШ