Проблеми під час оголошення спрощених закупівель

Практично всі замовники вже знають, що з 19.04.2020 Законом України «Про публічні закупівлі» (далі Закон) передбачено проведення Замовниками Спрощених закупівель.

Спрощена закупівля — це придбання замовником товарів, робіт і послуг, вартість яких дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за вартість, що встановлена у пунктах 1 і 2 частини першої статті 3  Закону.  

Отже, виходячи із зазначеного, Замовник має оголошувати саме Спрощену Процедуру Закупівлі. Але допорогова закупівля не зникла та можливість її оголошувати на сьогодні присутня. У зв’язку з чим велика кількість Замовників припускається помилок під час оголошення закупівлі та публікують Допорогову закупівлю.  

У 2020 році ми часто бачили, що замовники замість спрощеної закупівлі оголошують допорогову закупівлю, — але це є порушенням норм Закону, оскільки Законом чітко вказано обов’язок оголошення спрощеної закупівлі, а допорогова закупівля ж, у свою чергу, Законом не регулюється. Тож не забувайте, що під час проведення планової або позапланової перевірки Державна аудиторська служба України може перевірити вашу закупівлю.

Як провести оголошення спрощених закупівель

Кожен замовник зареєстрований на майданчику, через який він взаємодіє з Prozorro. Саме консультанти цих майданчиків можуть допомогти вам оголосити правильно Спрощену процедуру закупівлі — у кожного майданчика є безкоштовний номер телефону для консультацій та сайт, де можна знайти відповіді на поширені запитання.

Для зручності деякі майданчики навіть публікують покрокові інструкції, як працювати з їх платформою.

Наведемо декілька прикладів:

 

Майданчик 3

Пропонуємо вам переглянути детальну відеоінструкцію про те, як оголошувати спрощену закупівлю. 

В інструкції зазначено, що замовник має обрати Процедуру закупівлі — Спрощені/Допорогові закупівлі та обов’язково обрати Метод закупівлі — Спрощена закупівля.

Корисні посилання

Також радимо звернути увагу на статті PROZORRO ІНФОБОКС.

В статті  «Що потрібно врахувати замовникам при закупівлях після 19 квітня 2020» зазначено наступне:

Під час оголошення спрощеної закупівлі на майданчику серед переліку видів закупівель ви маєте обрати Спрощена/допорогова закупівля і після цього додатково поставити позначку "Спрощена закупівля". Якщо ви не знайдете, де саме можна поставити цю позначку, — зверніться до служби підтримки вашого майданчика, адже на різних майданчиках може бути різна реалізація даного функціоналу.

Отже переглянувши приклади наведені вище, ми можемо дійти висновку, що на кожному майданчику спосіб оголошення процедури певним чином відрізняється — а отже, універсального алгоритму дії, який би підходив кожному майданчику, не існує.

Але є універсальна порада:

Якщо алгоритм оголошення закупівлі здається складним то краще зателефонувати на ваш майданчик. 

Залишилися запитання? Телефонуйте до тендерного відділу B-Pro чи напишіть на електронну адресу info@b-pro.com.ua, вказавши в темі листа "Тендерна підтримка". Ми надамо вичерпну консультацію щодо будь-яких аспектів проведення державних закупівель відповідно до вимог чинного законодавства!

 

Схожі статті

Проведення державних закупівель в Україні

Особливості організації публічних закупівель: які зміни чекають освітян у 2022

Проведення державних закупівель в Україні

Це важливо: методика визначення належності бюджетних програм до сфери інформатизації

Проведення державних закупівель в Україні

Практичні поради вчителям щодо держзакупівель — від працівників тендерного відділу B-Pro...