Система пожежної безпеки в школі: що важливо знати

Діти проводять у школі значну частину свого життя, не лише здобуваючи освіту й пізнаючи навколишній світ, а й щодня спілкуючись між собою, розвиваючи корисні практичні навички та розуміючи правила поведінки в суспільстві.

Завдання Нової української школи — не лише забезпечити їм для цього всі необхідні сучасні навчальні засоби, техніку й методи викладання, а й створити повністю безпечне навчальне середовище.

Одним із найважливіших його елементів є розробка ефективної та дієвої системи пожежної безпеки.

Що таке сучасна система пожежної безпеки в школі 

Сучасна система пожежної безпеки навчального закладу — це комплекс інтелектуальних продуктів і рішень, які допомагають не просто забезпечити потрібний рівень безпеки та вчасно виявити й розпізнати можливу загрозу, а й швидко та ефективно евакуювати людей у разі необхідності.

Вимоги до пожежної сигналізації, голосового сповіщення й звуку

Забезпечення протипожежного захисту в навчальних закладах регулюється в Україні наступними документами:

 1. ДБН В.2.5-56:2014 Системи протипожежного захисту.
 2. ДБН В.2.2-3:2018 Заклади освіти.

В цих документах чітко прописані основні вимоги щодо обладнання будівель та споруд закладів освіти автоматичною пожежною сигналізацією та системою оповіщення про пожежу і керування евакуацією людей.

Система пожежної безпеки від B-Pro 

Щоб допомогти навчальним закладам укомплектувати навчальні та інші приміщення з дотриманням усіх правил і вимог, B-Pro пропонує сучасні системи пожежної безпеки та голосового й звукового сповіщення. Вони допоможуть створити надійну, безпечну та повністю контрольовану комплексну систему безпеки у будь-якому навчальному закладі. Проаналізувавши план приміщень, ми розробимо індивідуальну систему пожежної безпеки за оптимальною ціною — з панелями сигналізації, системами сповіщення та всім необхідним, щоб ви були впевнені в безпеці учнів і співробітників закладу.

Сучасна система пожежної безпеки покликана забезпечити наступні функції:

 • Захист учнів та співробітників навчального закладу в надзвичайних ситуаціях.
 • Попередження та швидке вирішення прикрих випадків крадіжок і втрат, екстрених випадків, пожеж і вибухів, наслідків природних катаклізмів.
 • Швидка й ефективна евакуація за необхідності.
 • Чітка та зрозуміла трансляція важливих оголошень для великої кількості людей.

Але забезпечити це можливо лише за умов правильного проєктування схеми, підбору обладнання та врахування всіх без винятку особливостей кожного окремо взятого навчального закладу. Окрім того, важливо, щоб відповідальні особи вміли правильно користуватись обладнанням і забезпечувати вміле керування навіть в екстремальних умовах.

Що входить до складу системи пожежної безпеки

 

На малюнку представлена стандартна схема системи пожежної безпеки. До її складу входять такі обов’язкові елементи:

 1. Панелі пожежної сигналізації (посередині схеми). Ми підготували різні панелі для невеликих, середніх і великих за площею навчальних закладів. Усі ці панелі можуть застосовуватися окремо, а можуть об'єднуватись у мережеву конфігурацію з можливістю здійснення гнучких налаштувань для конкретного застосування.
 2. Автоматичні пожежні сповіщувачі — це можуть бути як адресні, так і неадресні сповіщувачі з одним, двома або трьома сенсорами.
 3. Автоматичні пожежні сповіщувачі, що мають плоский дизайн — також можуть бути як адресні, так і не адресні. Вони мають дещо іншу специфіку встановлення: ультратонкий корпус такого сповіщувача монтується в стелю, що дозволяє нівелювати габарити пристроїв та не псувати загальний дизайн інтер’єру приміщення. 
 4. Спеціалізовані сповіщувачі: аспіраційні димові сповіщувачі, лінійні димові сповіщувачі тощо.
 5. Пристрої для оповіщення — різні варіанти сповіщувачів для установки в приміщеннях і на вулиці, зі звуковим або візуальним оповіщенням, а також версіями з резервним живленням доповнюють схему.
 6. Голосове аварійне оповіщення. Така система дозволяє під’єднати систему пожежної сигналізації до суміжної системі мовного аварійного оповіщення. Навіщо це потрібно? Щоб забезпечити чітку передачу повідомлень у будь-яких умовах. Високоякісні системи загального оповіщення і мовного аварійного оповіщення життєво необхідні для вирішення складних завдань забезпечення безпеки — саме вони допоможуть гарантувати безпеку та забезпечити швидку реакцію в нестандартних ситуаціях. Схожі системи сповіщення використовуються не лише в навчальних закладах, а й у транспортних терміналах, громадських та офісних будівлях і торговельних центрах.
 7. Служби Remote Services — найзручніший та найефективніший спосіб забезпечити віддалений контроль, обслуговування та підтримки в належному діючому стані усієї системи шкільної пожежної сигналізації.

Все це сучасне обладнання високої якості та у потрібній саме для вашого закладу кількості ми доставимо до будь-якого населеного пункту України, забезпечивши також монтаж і проведення інструктажу за необхідності.

Всі компоненти можна як поєднувати в єдину ефективну систему пожежної безпеки, так і використовувати окремо, комбінуючи у разі необхідності.

Якщо ви сумніваєтеся в ефективності діючої системи пожежного захисту вашої школи чи замислюєтесь над тим, що обладнання давно пора оновити й замінити на сучасніше — звертайтеся до вашого менеджера чи телефонуйте до відділу продажів B-Pro за телефоном (044) 353-33-77. Ми розробимо для вас індивідуальний проєкт і запропонуємо найвигідніше рішення, в ефективності якого ви будете впевнені на 100%. Зробимо школи кращими та безпечнішими разом — для захисту наших дітей.

 

Схожі статті

Комплексне обладнання шкільних кабінетів: сучасне обладнання, інноваційні технології в навчанні, допомога в проведенні тендерів

Нові можливості для навчання мовами нацменшин і вивчення іноземних мов у НУШ — uTalk!...

Комплексне обладнання шкільних кабінетів: сучасне обладнання, інноваційні технології в навчанні, допомога в проведенні тендерів

Як обрати практичну та функціональну комп'ютерну техніку для шкільних кабінетів? Читайте у статті...

Комплексне обладнання шкільних кабінетів: сучасне обладнання, інноваційні технології в навчанні, допомога в проведенні тендерів

Як створити навчальний простір в сучасній школі: нові стандарти меблів для кабінету НУШ